O Krtkovi

 

 

Kdo je Krtek

Krtek bydlí v Karlových Varech a je mu tak akorát. Mladej sice úplně není, ale starej taky ne.

Krtek ke svému jménu přišel tak nějak náhodou. Přezdívku dostal už na základní škole, protože šel studovat báňskou geologii. Sice se tím nikdy neživil, ale jméno Krtek už mu zůstalo. 

Krtek je čtenář. Sice menší než dřív, ale čte. Čte všude. V posteli, na gauči, u oběda i na záchodě. Čte na zemi, na vodě i ve vzduchu. Pod vodou ještě nebyl, ale jednou si určitě koupí ponorku. 

Když Krtek nečte, tak jenom proto, že spí, nebo dělá nějakou pitomost. Třeba běží maraton. Nebo je v práci. Ale když jede v autě, občas dokonce poslouchá audioknihy, aby předešel abstinenčním příznakům. 

Jinak se Krtek živí psaním a mluvením. Ostatně co mu zbývá, když nic jiného neumí. Takže tu a tam píše knížky, a občas se je dokonce pokouší vyrábět. Některé z nich si můžete koupit i prostřednictvím těchto stránek. 

Krtek má rád punk, rap, elektroswing a dobrou muziku obecně. No a to je asi tak všechno, co o něm stojí za zmínku.

Proč Krtek prodává knížky

Protože jich má moc. 

To máte tak. Něco si koupíte sami, něco vám darují kamarádi a těm, co na to ještě věří, přinese něco Ježíšek. A tak to pomalu přibývá. Nejdřív se to vejde na skříň. Pak se vystěhuje první regál. Nakonec se koupí knihovna. Jenže tak brzy taky přestane stačit. Tak se koupí druhá, pak třetí, čtvrtá a nakonec se vystěhuje poslední skleník. Žena s váma chvíli nemluví, ale nakonec se smíří i stím, že skleničky po prabaičce skončily v prádelníku. Konec konců, tam se aspoň nerozbijou.

Jenže časem by došlo i na prádelník. Takže Krtek jednoho dne došel k názoru, že pokud nechce žít v bytě, kde všechny čtyři stěny každého pokoje včetně WC tvoří knížky, není jiné řešení než vytřídit knihovnu.

Přinesl z obchodu bedny od banánů a bylo to. Jenže mu těch knížek bylo líto. A tak je místo k popelnici dal do sklepa. Jenže tam byl prach a myši. Krtkovi bylo líto knížek i myší. Tak dal myším do sklepa kus salámu a knížky na půdu. Tam bydlí poštolky. Knížky nečtou, ale jinak jsou fajn.

Nakonec Krtkovi před dvěma lety udělal kamarád Pes první webový antikvariát. Jenže ho za pár týdnů nějakej mizera hacknul, a byl jsme v pytli. Takže to teď Krtek zkusili znovu a snad to bude OK.

Pomozte Krtkovi

Žádná další sbírka. Fakt ne. Na sbírky je tu Kapka naděje, Adra a podobně. Prostě jen pokud vám doma překáží nějaké knihy o historii v češtině nebo němčině, ať už je to historie obecná, nebo ta Karlovarského kraje, pošlete je Krtkovi.

Knížky o historii totiž Krtek nevyhazuje, a s výjimkou duplicit, ani neprodává. Takže čím víc jich bude mít, tím víc prózy a poezie najdete na tomto webu. Protože jinak by ho paní Krtková za chvíli zastřelila, aby ubránila aspoň ten prádelník.

Ale to všechno je vedlejší. Hlavní je, že tím Krtkovi uděláte velkou, velikou, jako že fakt obrovskou, radost.